Dakl s.r.o.

Detail služby

DAKL S.R.O.

OBNOVA A REKONSTRUKCE HISTORICKÝCH FASÁD

Naší specializací jsou rekonstrukce a obnovení historických fasád. Vrátíme architektonicky cenným budovám jejich původní vzhled i kvalitu. Cílem obnovy historické fasády je, aby konečný výsledek odpovídal přesně původní stavbě z doby jejího vzniku. Stavební památky s sebou nesou kus historie a precizní práci našich předků, a proto bychom se je měli snažit dochovat.

Provádíme kompletní opravy a restaurování historických fasád – obnovíme plochy, opravíme poškozené římsy, reliéfy a další zdobné prvky. Pokud jsou prvky zničeny natolik, že jejich obnova není možná, vyrobíme jejich repliky. Součástí našeho týmu jsou řemeslníci a umělci certifikováni pro opravy kulturních památek.

Máme bohaté zkušenosti s kompletní obnovou památek a opravami historických fasád. Proces obnovy začíná zhodnocením objektu a následným vypracováním projektu, kdy s vámi budeme konzultovat veškeré budoucí kroky. Zastaneme práci stavebních inženýrů, památkářů a také uměleckých řemeslníků – náš tým je sestaven z profesionálů a jsme schopni zrekonstruovat historickou fasádu odborně a bezchybně.

Mezi objekty, které nejčastěji děláme, patří kostely, kaple, hrobky, hřbitovy, školské budovy, měšťanské domy, budovy divadel a zámky. Součástí naší práce pro opravu historické fasády je spolupráce s Národním památkovým ústavem. O veškerou komunikaci se postaráme.

Více jak dvacet let patříme mezi vyhlášené odborníky v oblasti renovace historických fasád.